Повернення товару

На всі товари, придбані на сайті компанії ТОВ "Технобуд-С", поширюється дія закону України "Про захист прав споживачів". З метою запобігання непорозумінь, просимо Вас звернути увагу на вказаний нижче порядок здійснення процедури обміну або повернення товарів.

Коли покупець має право на повернення або обмін придбаного товару?

Згідно законодавства України існують 2 випадки, в яких покупець зможете повернути (або обміняти) куплений товар:

 • Товар несправний, має суттєві недоліки, які унеможливлюють його використання (вина компанії-виробника або компанії-постачальника);
 • Товар належної якості, але з яких-небудь причин не підійшов покупцеві, при цьому товар не був використаний, збережена цілісність упаковки і розрахунковий документ.

Що робити у випадку придбання неякісного товару?

Для початку необхідно здійснити проведення експертизи в сервісному центрі компанії-постачальника для підтвердження наявності істотних недоліків. Для цього покупцю необхідно за місцем купівлі товару написати заяву на проведення експертизи і підписати акт прийому товару на експертизу.

Покупець може повернути неякісний товар, якщо його недоліки істотні і виникли з вини виробника. Якщо недоліки неістотні, покупець має право на безкоштовне їх усунення у встановлений законодавством термін. Якщо в результаті експертизи встановлено, що недоліки товару виникли з вини покупця, він змушений буде відшкодувати витрати, пов'язані з проведенням експертизи.

Усунення недоліків, які виникли через неправильну експлуатацію, також проводяться за рахунок покупця.

Які умови обміну та повернення неякісного товару?

Якщо з дня покупки товару пройшло не більше 14 днів, і на товарі немає слідів експлуатації, збережена цілісність упаковки, його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, маркування, а також всі отримані від продавця документи (чеки, гарантійні талони, інструкції з експлуатації).

Якщо до товару додавався подарунок, він повинен бути повернений разом з товаром. При цьому подарунок також не повинен мати слідів експлуатації, повинен бути збережений його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби та фабрична упаковка. Якщо при покупці була видана картка постійного клієнта, то вона буде анульована.

Не підлягають обміну або поверненню товари, які відносяться до переліку, визначеного у Додатку №3 Постанови КМУ № 172 (друковані видання, м'які іграшки, аудіо-, відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом, гребінці, товари для немовлят: пелюшки, соски , пляшечки для годування тощо).

Якщо на час обміну аналогічного товару немає у продажу, покупець має право:

придбати якийсь інший товар, який є в наявності, з відповідним перерахуванням вартості, отримати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. При поверненні грошей розрахунки з покупцем здійснюються виходячи з вартості товару на момент його придбання. Гроші повертаються не пізніше, ніж через 7 днів з моменту підтвердження відсутності факту порушення гарантійних зобов'язань з боку покупця.

За яких умов буде відмовлено в заміні товару на новий?

 • Якщо товар був в експлуатації, має дефекти або в неповній комплектації.
 • Відсутність документа, який підтверджує факт покупки товару (касовий або товарний чек) або гарантійний товар на придбаний товар.
 • З моменту покупки пройшло більше 14 днів.

Які права має покупець у разі придбання неякісного товару?

 • Покупець має право вимагати зменшення ціни товару.
 • Покупець має право на безкоштовне усунення недоліків товару у відповідний термін.
 • Покупець має право на відшкодування витрат які пішли на усунення недоліків товару.

Що необхідно зробити для повернення грошових коштів?

Для повернення грошових коштів, які були витрачені на придбання неякісного товару, покупцеві необхідно подати продавцеві за місцем купівлі товару відповідну письмову заяву, де будуть написані умови покупця і причини повернення товару.

Крім причин, в заяві необхідно вказати наступне:

 • дані документа, що підтверджує особу покупця, який повертає товар (серія і номер паспорта, дата і місце його видачі);
 • дані про товар (назва, фабричний (серійний) номер, артикул, дата продажу, ціна на дату продажу);
 • суму, видану за повернутий товар.

Повернення грошових коштів здійснюється з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 18.00 годин і тільки за умови наявності розрахункового документа та документа, що засвідчує особу покупця в тому магазині мережі, де була здійснена покупка.